Zde můžete položit nový dotaz odbornému lékaři
či specialistovi nebo si přečíst řadu předešlých odpovědí.

Otoky nohou
Položit nový dotaz
Začátek 1 2 3 4 Další Konec
Doporučení léčby
Pohlaví nezadáno, 45 let, Blansko
2020-07-06 10:29
Dobrý den pane doktore,prosím o radu.Mám v podkolení bakerovy cysty.Levá noha v důsledku obstřiku po alergické reakci začala otěkat.Napřed lýtko,potom nárt a kotníky.Křečové žíly mám,ale od nich to není.Žádný doktor včetně ortopeda mi nedokáže pomoct,prý je to k cystě,která tlačí na lymfu.Když máte jedno lýtko jednou takové velké je to hrozný,už nechci ani chodit mezi lidi,připomínají mi to a cizí koukají jak blbě vypadám.Jsem z toho psychicky na dně.Nevíte co by mi mohlo pomoct.Už to bude rok a je to stále horší.Děkuji za zprávu.Martina
Mudr. Robert Vlachovský
2020-07-06 10:29
Dobrý den, otok je způsoben tlakem Bakerovy cysty na žilní i lymfatický systém v podkolenní, a skutečně jediný lékař, který by Vám mohl o tohoto pomoc je ortoped - a je na jeho zvážení, zde cystu pouze punktovat nebo chirurgicky odstranit. Hezký den, Robert Vlachovský
Doporučení léčby
Muž, 39 let, Pardubice
2020-05-29 08:11
Dobrý den. Jsem po zlomenině 3.nartní kosti (bolest byla ale i z vnitřní strany chodila). Týden dlaha, 5 týdnů plastová sádra. Teď týden po sundání, kotník lepší, otok když elevuji, tak mi imalní, ale když dám nohu normálně do 10min.veliky otok. Barva je pořád do fialova. Snažím se rozcvičovat, ale uz 5.den prudká bolest na zadní straně lítka (jako natažený sval-ale neustupuje to), může být utržený, nebo nějaká sraženina. Poslední injekci jsem měl pře týdnem.
Tým pracovníků Aries
2020-05-29 08:11
Dobrý den, z Vašeho popisu jde o poúrazový stav, v tomto případě bychom Vám doporučili návštěvu Vašeho ošetřujícího lékaře který doporučí léčbu či Vás pošle ke specialistovi. Děkujeme za dotaz, s přáním úspěšné léčby Tým žilní poradny.
Bakerova cysta
Pohlaví nezadáno, 45 let, Tišnov
2019-10-01 18:09
Dobrý den,trápí mě otok lýtka,mám Bakerovu cystu,užívám Detralex a nemám pocit,že je to lepší.Můžu ,když mám Bakerovu cystu a otok pod kolenem nosit kompresní punčochy? Děkuji za odpověď .Martina
Mudr. Robert Vlachovský
2019-10-01 18:09
Dobrý den, Ano, můžete….a výhledově se pokusit vyřešit ve spolupráci s ortopedem i Bakerovu cystu. S pozdravem, Robert Vlachovský
Mohu s KŽ skákat přes švihadlo?
Muž, 43 let, Frenštát pod Radhoštěm
2019-04-27 08:42
Dobrý den, zvažuji si pořídit švihadlo na skákání. Mám křečové žíly (sklerotizace a 2 operace s odstraněním), ale po operacích ještě horší, takže to už neřeším. Dost sportuji (denně svizžná chůze po horách, brusle, koloběžka atd.). Ráda bych se zeptala, jestli mi to skákání přes švihadlo ty žíly a klouby kolenní ještě nezhorší? Děkuji.
Mudr. Robert Vlachovský
2019-04-27 08:42
Dobrý den, fyzická aktivita je u chronického žilního onemocnění vhodná, tedy bych neviděl problém ani se švihadlem, u kloubů to možná až tak neplatí, ale kvůli žílám bych to nijak neřešil a pokračoval ve cvičení.
Otok kotníků z vnější strany
Pohlaví nezadáno, 47 let, Sušice
2019-04-13 17:31
Dobrý den, před týdnem mi natekly vněj. kotníky (vnitřní nikoli), pravý o něco více než levý, zvýš.poloha nemá vliv. Pouze ráno lepší. Dr. mi napsal Osmigen, vzal krev na ŠŽ a jsem objednána na echo srdce, až za měsíc. Mám tachykardii, beru Betaloc 50mg, 2 roky mne brní nohy a po probuzení, i po krátkém spánku, také hrudník. MR mozek, mícha LP CT mozek, mícha negat., cévní negat. - před 1,5 rokem). Lék. nenašli příčinu, užívám Gabanox, mám tinnitus (Vetrimed), tep 80, léků 100. Zadýchávám se jen při chůzi do kopce, i mírného, ale funguji. Čím by otoky mohly být? Děkuji.
MUDr. Josef Rotnágl
2019-04-13 17:31
Dobrý den. Pokud jste měla cévní vyšetření před 1,5 rokem, určitě bych je zopakoval. Jinak je samozřejmě možná příčina kloubní, zhoršení funkce lymfatického systému, ledvin, srdce, nedostatek bílkovin a celá řada dalších. Ale začal bych vyšetřením ortopedickým a cévní kontrolou.
Silnější PDK po operaci varixu
Pohlaví nezadáno, 44 let, Vrbno pod Pradědem
2019-02-17 19:23
Dobrý den, 4. ledna 2019 jsem podstoupila operaci varixu pdk, do dneška mám nohu o čtyři centimetry silnější. Můj ošetřující lékař mi nedovede pořádně odpovědět. Je to hodně omezující. Děkuji vám za odpověď.
MUDr. Josef Rotnágl
2019-02-17 19:23
Dobrý den. Chápu, že je to znepokojující situace, ale bohužel Vám na základě informací ve Vašem dotazu nedokážu odepsat, proč je noha po operaci silnější. Mohlo by se jednat o komplikující žilní trombozu, mohlo by se jednat o porušení lymfatického systému končetiny v rámci operačního zákroku nebo se může jednat o lymfatický otok jako následek operace, který časem odezní a může to být i z mnoha dalších důvodů. Navrhuji doplnit ultrazvukové vyšetření žil operované končetiny a dle výsledku následně případně lymfoscintigrafické vyšetření této končetiny. Tato vyšetření by mohla pomoci Vaše otázky zodpovědět.
Bolesti a otoky po podstoupení sklerotizace DK
Pohlaví nezadáno, 48 let, Praha
2019-02-02 21:40
Dobrý den, 1.unora jsem poprvé podstoupila sklerotizaci žilek na obou končetinách. Měla jsem povrchních žil hodně, pak napočítala jsem cca 25 vpichu na obou nohách. Kombinace pěnová sklerotizace a tekutá sklerotizace. Doktor upozornil, že to bolí. Ihned večer po zákroku mi otekly nohy. Bolest a štípaní je cítit nejvíce v místech zezadu kolen. Otok mne trápí nejvíce, je to pocit, že punčocha praskne. Ráno další den to vypadalo, že ten otok pomalu klesl, ale večer se zase objevil. Je to běžné, nebo něco není v pořádku? Dřivé jsem otoky neměla. Děkuji.
MUDr. Stanislav Šárník
2019-02-02 21:40
Dobrý den. Bolesti a podobné potíže po sklerotizaci mohou být, ale raději toto konzultujte s lékařem, který prováděl sklerotizaci. Lokálně bych zatím dal Lioton gel. Děkuji za dotaz.
Otok lýtka a bolesti DK
Pohlaví nezadáno, 45 let, Opočno
2018-10-22 10:04
Dobrý den. Prosím Vás o radu. Už přes půl roku mám oteklé lýtko a bolesti jako při hluboké tromboze. Noha teplá a ani červená není. Bolí ve dne i v noci a i na dotek. Pokud si dám nohy nahoru, tak tu levou kvůli bolesti nemohu. Nohu přes nohu též dát nemohu kvůli bolesti. Prodělala jsem třikrát povrchový zánět žil a jednou hluboký, jednoukrát růži. Chodím na procházky a práci mám velmi aktivní. Děkuji za odpověď. S pozdravem Lada
MUDr. Stanislav Šárník
2018-10-22 10:04
Dobrý den. Bude nejlépe doplnit cévní vyšetření DKK, ale potíže klidně mohou být od kloubů. Objednejte se nejlépe na cévní (angiologii) dle bydliště, dále dle výsledku vyšetření. Děkuji za dotaz.
Napuchlé nohy kolem kotníků
Pohlaví nezadáno, 47 let, Petrovice u Karviné
2018-07-13 08:40
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám 5 den napuchlé nohy kolem kotníků a jde to až k lýtkům, mám v nich někdy jemné brnění a dnes se mi přidala silná bolest hlavy. Můžete mi, prosím, poradit, jestli musím jít k lékaři a nebo by to mohlo odeznít samo? Mám sedavé zaměstnání u počítače. Děkuji.
MUDr. Stanislav Šárník
2018-07-13 08:40
Dobrý den. S největší pravděpodobností se na otocich podílí sezení. Proto bych doporučoval tuto činnost omezit. Nechte si dále napsat medikaci Detralex nebo Cyclo 3 fort v dávce 1-0-1. Klidně u praktického lékaře. Pokud bude bez efektu, tak se objednejte na cévní vyšetření u angiologa. Děkuji za dotaz.
Bolest nohou, žil, otoky
Pohlaví nezadáno, 47 let, Oseček
2018-05-26 10:38
Dobrý den. Pracuji v nonstopu na benzíně. Mám 2 dny denní, 2 volno a pak noční. To se točí. Mám mírnou nadváhu, ale daří se mi hubnout, mám dole 7kg za 3 měsíce. Bolí mě nohy, mívám je oteklé a bolí mě žíly. Používám léky dostupné v lékárně (Vrixinal) a taky mastě. Pomůže to na chvíli? Už nevím, jak si pomoci. Moje lékařka mi dělala odběry krve a vše jsem měla v normě. Mám křečové žíly, ale nejsou v tak hrozném stavu, jak si to pamatuji od máminy matky, mé babičky někde v 80.letech. Ta je nosila neustále ovázané. Děkuji za odpověď. Mirka
MUDr. Stanislav Šárník
2018-05-26 10:38
Dobrý den. Zkusil bych efekt např. Detralex nebo Cyclo 3 fort v dávce 1-0-1 po dobu 2 měsíců. Pokud bude bez efektu, tak se raději objednejte na cévní vyšetření ke specialistovi - cévní lékař - angiolog. Děkuji za dotaz.
Začátek 1 2 3 4 Další Konec