Zde můžete položit nový dotaz odbornému lékaři
či specialistovi nebo si přečíst řadu předešlých odpovědí.

Otoky nohou
Položit nový dotaz
Začátek 1 2 3 4 Další Konec
Bakerova cysta
Pohlaví nezadáno, 45 let, Tišnov
2019-10-01 18:09
Dobrý den,trápí mě otok lýtka,mám Bakerovu cystu,užívám Detralex a nemám pocit,že je to lepší.Můžu ,když mám Bakerovu cystu a otok pod kolenem nosit kompresní punčochy? Děkuji za odpověď .Martina
Mudr. Robert Vlachovský
2019-10-01 18:09
Dobrý den, Ano, můžete….a výhledově se pokusit vyřešit ve spolupráci s ortopedem i Bakerovu cystu. S pozdravem, Robert Vlachovský
Mohu s KŽ skákat přes švihadlo?
Muž, 43 let, Frenštát pod Radhoštěm
2019-04-27 08:42
Dobrý den, zvažuji si pořídit švihadlo na skákání. Mám křečové žíly (sklerotizace a 2 operace s odstraněním), ale po operacích ještě horší, takže to už neřeším. Dost sportuji (denně svizžná chůze po horách, brusle, koloběžka atd.). Ráda bych se zeptala, jestli mi to skákání přes švihadlo ty žíly a klouby kolenní ještě nezhorší? Děkuji.
Mudr. Robert Vlachovský
2019-04-27 08:42
Dobrý den, fyzická aktivita je u chronického žilního onemocnění vhodná, tedy bych neviděl problém ani se švihadlem, u kloubů to možná až tak neplatí, ale kvůli žílám bych to nijak neřešil a pokračoval ve cvičení.
Otok kotníků z vnější strany
Pohlaví nezadáno, 47 let, Sušice
2019-04-13 17:31
Dobrý den, před týdnem mi natekly vněj. kotníky (vnitřní nikoli), pravý o něco více než levý, zvýš.poloha nemá vliv. Pouze ráno lepší. Dr. mi napsal Osmigen, vzal krev na ŠŽ a jsem objednána na echo srdce, až za měsíc. Mám tachykardii, beru Betaloc 50mg, 2 roky mne brní nohy a po probuzení, i po krátkém spánku, také hrudník. MR mozek, mícha LP CT mozek, mícha negat., cévní negat. - před 1,5 rokem). Lék. nenašli příčinu, užívám Gabanox, mám tinnitus (Vetrimed), tep 80, léků 100. Zadýchávám se jen při chůzi do kopce, i mírného, ale funguji. Čím by otoky mohly být? Děkuji.
MUDr. Josef Rotnágl
2019-04-13 17:31
Dobrý den. Pokud jste měla cévní vyšetření před 1,5 rokem, určitě bych je zopakoval. Jinak je samozřejmě možná příčina kloubní, zhoršení funkce lymfatického systému, ledvin, srdce, nedostatek bílkovin a celá řada dalších. Ale začal bych vyšetřením ortopedickým a cévní kontrolou.
Silnější PDK po operaci varixu
Pohlaví nezadáno, 44 let, Vrbno pod Pradědem
2019-02-17 19:23
Dobrý den, 4. ledna 2019 jsem podstoupila operaci varixu pdk, do dneška mám nohu o čtyři centimetry silnější. Můj ošetřující lékař mi nedovede pořádně odpovědět. Je to hodně omezující. Děkuji vám za odpověď.
MUDr. Josef Rotnágl
2019-02-17 19:23
Dobrý den. Chápu, že je to znepokojující situace, ale bohužel Vám na základě informací ve Vašem dotazu nedokážu odepsat, proč je noha po operaci silnější. Mohlo by se jednat o komplikující žilní trombozu, mohlo by se jednat o porušení lymfatického systému končetiny v rámci operačního zákroku nebo se může jednat o lymfatický otok jako následek operace, který časem odezní a může to být i z mnoha dalších důvodů. Navrhuji doplnit ultrazvukové vyšetření žil operované končetiny a dle výsledku následně případně lymfoscintigrafické vyšetření této končetiny. Tato vyšetření by mohla pomoci Vaše otázky zodpovědět.
Bolesti a otoky po podstoupení sklerotizace DK
Pohlaví nezadáno, 48 let, Praha
2019-02-02 21:40
Dobrý den, 1.unora jsem poprvé podstoupila sklerotizaci žilek na obou končetinách. Měla jsem povrchních žil hodně, pak napočítala jsem cca 25 vpichu na obou nohách. Kombinace pěnová sklerotizace a tekutá sklerotizace. Doktor upozornil, že to bolí. Ihned večer po zákroku mi otekly nohy. Bolest a štípaní je cítit nejvíce v místech zezadu kolen. Otok mne trápí nejvíce, je to pocit, že punčocha praskne. Ráno další den to vypadalo, že ten otok pomalu klesl, ale večer se zase objevil. Je to běžné, nebo něco není v pořádku? Dřivé jsem otoky neměla. Děkuji.
MUDr. Stanislav Šárník
2019-02-02 21:40
Dobrý den. Bolesti a podobné potíže po sklerotizaci mohou být, ale raději toto konzultujte s lékařem, který prováděl sklerotizaci. Lokálně bych zatím dal Lioton gel. Děkuji za dotaz.
Otok lýtka a bolesti DK
Pohlaví nezadáno, 45 let, Opočno
2018-10-22 10:04
Dobrý den. Prosím Vás o radu. Už přes půl roku mám oteklé lýtko a bolesti jako při hluboké tromboze. Noha teplá a ani červená není. Bolí ve dne i v noci a i na dotek. Pokud si dám nohy nahoru, tak tu levou kvůli bolesti nemohu. Nohu přes nohu též dát nemohu kvůli bolesti. Prodělala jsem třikrát povrchový zánět žil a jednou hluboký, jednoukrát růži. Chodím na procházky a práci mám velmi aktivní. Děkuji za odpověď. S pozdravem Lada
MUDr. Stanislav Šárník
2018-10-22 10:04
Dobrý den. Bude nejlépe doplnit cévní vyšetření DKK, ale potíže klidně mohou být od kloubů. Objednejte se nejlépe na cévní (angiologii) dle bydliště, dále dle výsledku vyšetření. Děkuji za dotaz.
Napuchlé nohy kolem kotníků
Pohlaví nezadáno, 47 let, Petrovice u Karviné
2018-07-13 08:40
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám 5 den napuchlé nohy kolem kotníků a jde to až k lýtkům, mám v nich někdy jemné brnění a dnes se mi přidala silná bolest hlavy. Můžete mi, prosím, poradit, jestli musím jít k lékaři a nebo by to mohlo odeznít samo? Mám sedavé zaměstnání u počítače. Děkuji.
MUDr. Stanislav Šárník
2018-07-13 08:40
Dobrý den. S největší pravděpodobností se na otocich podílí sezení. Proto bych doporučoval tuto činnost omezit. Nechte si dále napsat medikaci Detralex nebo Cyclo 3 fort v dávce 1-0-1. Klidně u praktického lékaře. Pokud bude bez efektu, tak se objednejte na cévní vyšetření u angiologa. Děkuji za dotaz.
Bolest nohou, žil, otoky
Pohlaví nezadáno, 47 let, Oseček
2018-05-26 10:38
Dobrý den. Pracuji v nonstopu na benzíně. Mám 2 dny denní, 2 volno a pak noční. To se točí. Mám mírnou nadváhu, ale daří se mi hubnout, mám dole 7kg za 3 měsíce. Bolí mě nohy, mívám je oteklé a bolí mě žíly. Používám léky dostupné v lékárně (Vrixinal) a taky mastě. Pomůže to na chvíli? Už nevím, jak si pomoci. Moje lékařka mi dělala odběry krve a vše jsem měla v normě. Mám křečové žíly, ale nejsou v tak hrozném stavu, jak si to pamatuji od máminy matky, mé babičky někde v 80.letech. Ta je nosila neustále ovázané. Děkuji za odpověď. Mirka
MUDr. Stanislav Šárník
2018-05-26 10:38
Dobrý den. Zkusil bych efekt např. Detralex nebo Cyclo 3 fort v dávce 1-0-1 po dobu 2 měsíců. Pokud bude bez efektu, tak se raději objednejte na cévní vyšetření ke specialistovi - cévní lékař - angiolog. Děkuji za dotaz.
Otok a bolest kotníku a nártu
Pohlaví nezadáno, 33 let, Zlín
2017-10-30 12:34
Dobrý den, potřebuji poradit. Otéká mi kotník i nárt a mám hrozné bolesti. Veškeré odběry krve mám udělané. Doktor řekl, že mám zánět žil, nakonec mi další dva řekli, že to tak není. Nikdo neví, co to je. Strašně to bolí a já už opravdu nemohu. Děkuji.
MUDr. Josef Rotnágl
2017-10-30 12:34
Dobrý den. Vzhledem k tomu, že jediné co vím je, že máte oteklou a bolavou nohu, nemohu Vám bohužel blíže poradit, protože tyto potíže nohou mít spoustu příčin - jak žilní zánět, tak například onemocnění kloubu, šlachy, nervů, tepen, atd. Navrhuji, abyste zašla za praktickým lékařem a ten, aby Vás poslal ke specialistovi, dle pravděpodobné příčiny.
Zlomenina vnějšího kotníku - hrozí tromboza?
Pohlaví nezadáno, 73 let, Třinec
2017-10-24 06:19
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na maminku. Léčí se na vysoký krevní tlak, diabetes, má křečové žíly a chronický lymfedém. Bohužel včera upadla tak nešťastně, že si zlomila vnější kotník a noha jí byla dána do sádry a musí ležet. Doteď jí byly nohy promazávány Polysanem a lopuchovým olejem a bandážovány. Mám velký strach, že kůže na noze mamince může pod sádrou popraskat a zanítit se. Vím, že je to těžká situace, není nějaká jiná možnost? Děkuji.
MUDr. Josef Rotnágl
2017-10-24 06:19
Dobrý den. Jak léčit zlomeninu zevního kotníku je spíše otázka na traumatologa, který se tímto zabývá. Já bych myslel, že užívání ortézy by mohlo být alternativou, ale na toto nejsem specialista. Jen bych chtěl upozornit, že bych byl stran průběhu hojení v sádře velice citlivý na případnou bolestivost v sádře, protože by se léčba sádrou mohla komplikovat žilní trombozou a v případě bolestivosti bych navštívil neprodleně traumatologa, který sádru indikoval.
Začátek 1 2 3 4 Další Konec