Zde můžete položit nový dotaz odbornému lékaři
či specialistovi nebo si přečíst řadu předešlých odpovědí.

Těžké nohy
Položit nový dotaz
Začátek 1 2 3 4 Další Konec
Doporučení léčby
Muž, 65 let, Holešov
2020-05-27 20:39
Dobrý večer, již několik týdnů mám bolesti v tříslech a také oteklá pravá noha. Ano, mám nadváhu 135kg /190cm a vysoký tlak. Poradíte? Dík Jindra
Tým pracovníků Aries
2020-05-27 20:39
Dobrý den, při dlouhotrvajících potížích doporučujeme nejprve navštívit svého praktického lékaře. Ten Vám doporučí léčbu či návštěvu odborného lékaře. Děkujeme za dotaz a přejeme úspěšnou léčbu. Tým žilní poradny
Bolesti nohy bez otoku
Pohlaví nezadáno, 33 let, Ostrava
2019-12-24 12:18
Dobry den, uz od vcera me boli leva noha od kolene po kotnik, mam pocit jak kdyby mi ta noha tvrdla ale neotíka ani nic je uplne normalni ale vecer nemuzu spat. Nevite co to muze byt ? Predem dekuju za odpoved.
Mudr. Robert Vlachovský
2019-12-24 12:18
Dobrý den, pokud obtíže neustoupí, určitě běžte co nejdříve za svým praktickým lékařem. Ten Vás pak odešle na příslušná vyšetření (ortopedie, neurologie nebo i angiologie včetně ultrazvuku žil). Bez osobní konzultace se těžko můžu kvalifikovaněji vyjádřit.
Cukání v noze
Muž, 27 let, Praha
2019-11-21 19:08
Dobrý den, mám horší spaní,nemohu usnout. Přijde mi,že bych mohl mít s.nekl.nohou. Začalo to během velkého stresu, osm/děvět dní v kuse to trvá, sezení i ležení v pohodě - sice cítím cukání, ale nijak mě to neobtěžuje, nemám nutkání hnout nohou. Jakmile chci usnout tak problém. Cítím cuky/pulzování jakoby více a nedovolí mi to usnout,bolesti nemám a většinou to trvá přes den.Trup/ruce/nohy/obličej,lýtka-vše cuká. Když nic necuká ani nepulzuje tak mám pocit takové nepohodlnosti v noze. Večer se bojím jít spát,může to zmizet?Pokud to je stresem?
MUDr. Martin Kalenda
2019-11-21 19:08
Dobrý den, Vaše potíže nejsou žilního původu. S pozdravem MUDr.Martin Kalenda
Bolest lýtka a v podkolení jamce
Pohlaví nezadáno, 36 let, Plzeň
2019-04-01 17:34
Dobrý den. Měsíc mě bolí lýtka a v podkolení jamce a nad ní. Nohu teplou ani červenou nemám.
MUDr. Josef Rotnágl
2019-04-01 17:34
Dobrý den. To může být z ledasčeho, ale vzhledem k tomu, že za nejpravděpodobnější považuji, že tyto potíže máte od kolenních kloubů, navrhuji nejprve navštívit ortopeda. Dle výsledku jeho vyšetření bych pak postupoval dále.
Velká rosolovitá bambule kolem lýtka
Pohlaví nezadáno, 78 let, Znojmo
2018-12-10 16:26
Dobrý den, mám dotaz ohledně babičky. Poslední rok se ji hodně zhoršily nohy. Jednu má teď obvázanou a bere jakési léky od bolesti, co ji dali - prý dali, prý má zánět v noze. Ale nějak se mi to nezdá. Otok má kolem kotníku, v podstatě už to má spíš jako velkou (na pohmat rosolovitou) bambuli, kde není už rozeznatelný kotník. Má 78 let a angínu pektoris. Čím to může být? Měla by podstoupit nějakou operaci nebo podrobnější vyšetření? Děkuji.
MUDr. Josef Rotnágl
2018-12-10 16:26
Dobrý den. Podle toho, co píšete, bohužel nemohu zjistit, o jaký problém se jedná a tím pádem ani, jak ho léčit. Navrhuji proto provedení ultrazvukového vyšetření cévního systému v rámci cévní ambulance a dle výsledku pak nasadit adekvátní léčbu nebo zvolit další doplňující vyšetření. Zatím bych navrhovat babičce nohu bandážovat elastickým obinadlem, co by bylo dobře, aby Vám ukázala sestřička jejího ošetřujícího lékaře, ukládat končetinu do vyvýšené polohy a bylo by vhodné cvičení uvedené končetiny formou propínání lýtkových svalů.
Souvislost mezi astmatem a oteklými nohy
Pohlaví nezadáno, 24 let, Praha
2018-03-03 19:51
Dobrý den, chci se zeptat. Mám hypotenzi a oteklé nohy, resp. od kolenou dolů. Léčím se s astmatem. Může to mít souvislost, popřípadě jakou? Děkuji, s pozdravem Linda.
MUDr. Stanislav Šárník
2018-03-03 19:51
Dobrý den. Ano, otoky DKK mohou být způsobeny astmatem. Děkuji za dotaz.
Bolest nohou při delším stání
Pohlaví nezadáno, 57 let, Kroměříž
2017-09-29 08:45
Dobrý den. Při delším stání, převážně když vařím, mě bolí nohy. Začne to dole, nárt, kotníky a pokračuje nahoru ke kolenům a následně začne bolet až hlava. Lékař mi řekl, že mám u toho přešlapovat, nepomáhá to. Mezitím třeba také chodím po celém bytě, úplně nestojím jak přimražená. Když chodím nebo jezdím na kole, nohy nebolí. Jsem 20 let po transplantaci jater. Můžete mi, prosím, říct, čím by to mohlo být? Děkuji a přeji hezký den.
MUDr. Stanislav Šárník
2017-09-29 08:45
Dobrý den. Potíže by mohly být například od artrosy v kolenních kloubech. Asi bych začal vyšetřením kolen u ortopeda. Dále dle jeho doporučení event. bych doplnil cévní vyšetření dolních končetin. Děkuji za dotaz.
Unavené nohy po práci i po fotbale
Muž, 39 let, Kladno
2017-07-28 15:09
Dobrý den, pracuji už 22 let na směny a hraji od 6 let fotbal, poslední dva roky mám velmi těžké unavené nohy, nejhorší jsou lýtka na obou nohách. V práci jsem celý den na nohou, když jdu z práce, tak sotva můžu jít, jak mám těžké nohy, na fotbale pak se nemůžu pořádně rozběhnout. U doktora jsem ještě nikde nebyl, akorát jsem zkusil studenou sprchu po práci, ale po nějaké době se to vrátilo. Můžete mi, prosím, poradit, co s tím dělat, moc děkuji, Martin
MUDr. Stanislav Šárník
2017-07-28 15:09
Dobrý den. Potíže asi nebudou od cév, spíše vertebrogenní od zad. Ale klidně bych si nechal vyšetřit cévy u specialisty, nejlépe angiologa, pro jistotu, děkuji za dotaz.
Unavená a těžká lýtka
Muž, 25 let, Nové Strašecí
2017-06-12 14:16
Dobrý den, měl bych prosbu, už cca 6 měsíců mám stále těžká lýtka a přetrvává mi v nich únava. Byl jsem u fyzioterapeuta, který mě poslal na vyšetření k obvodnímu lékaři, ale krevní testy vyšly v pořádku. Není to bolest nesnesitelná, ale mám pocit, že jsem unavený a spíše mě to deptá psychicky. Je mi ale divné, že například při sportu (fotbal, jízda na kole) mně nohy nebolí a unavený se necítím. Děkuji moc za odpověď. S pozdravem.
MUDr. Josef Rotnágl
2017-06-12 14:16
Dobrý den. Na základě krevních testů /D dimerů/, se dá usuzovat na přítomnost žilní trombozy, ale ne na funkční stav cévního systému. Vaše potíže by mohly ukazovat na přítomnost žilní nedostatečnosti, ale k nějakému závěru by se muselo doplnit cévní vyšetření na specializované ambulanci, které bych Vám doporučil podstoupit.
Pnutí, bolest a ztuhlost lýtek po trombóze
Pohlaví nezadáno, 37 let, Plzeň
2017-05-18 22:58
Dobrý den, moc prosím o radu. Asi dva roky mám problémy s pocity těžkých nohou, tuhnutím lýtek atd. Teprve vloni v létě mi až po návštěvě asi třetího cévního lékaře byla diagnostikovaná trombóza v levém lýtku. Léčbou se rozpustila, ale neuvěřitelné pnutí lýtek, ztuhlost až bolest zůstává, zejména v noze po tromboze. Snažím se hodně chodit, nosím punčochy, mažu lioton, studené sprchy. S blížícím létem se potíže stupňují, od trombózy je to už skoro rok. Leidena ani jiné mutace nemám. Jsem nešťastná, když pominu to, že musím neustále nosit nevzhledné punčochy, nedokážu si představit dovolenou s koupáním, nedej bože opalováním, turistikou krom roviny. Lékař i krom Detralexu a punčoch nic nedoporučil, neporadil, nevím už, co dělat, mohla by pomoci nějaká neinvazivní operace - klidně bych si ji zaplatila, jen kdyby byla šance na zlepšení. Moc děkuji za jakoukoliv radu.
MUDr. Josef Rotnágl
2017-05-18 22:58
Dobrý den. Vzhledem k oboustranným potížím bych jako jejich příčinu neviděl trombozu jako pravděpodobnou. Chápu, že potíže jsou značně intenzivní, ale abych se mohl vyjádřit k jejich příčině a možnostem řešení, musel bych vidět nález z ultrazvuku a případně i další nálezy a zeptat se Vás na podstatné věci. Nejspíš ze všeho bych navrhoval cévní vyšetření na dobré cévní ambulanci, kde zároveň provádějí ultrazvukové, případně pletysmografické vyšetření žilního systému, a která se zabývá diagnostikou a případně i řešením žilního onemocnění, které je dle Vašeho popisu pravděpodobnou příčinou Vašich potíží.
Začátek 1 2 3 4 Další Konec