Zde můžete položit nový dotaz odbornému lékaři
či specialistovi nebo si přečíst řadu předešlých odpovědí.

Těžké nohy
Položit nový dotaz
Začátek 1 2 3 4 Další Konec
Bolest lýtka a v podkolení jamce
Pohlaví nezadáno, 36 let, Plzeň
2019-04-01 17:34
Dobrý den. Měsíc mě bolí lýtka a v podkolení jamce a nad ní. Nohu teplou ani červenou nemám.
MUDr. Josef Rotnágl
2019-04-01 17:34
Dobrý den. To může být z ledasčeho, ale vzhledem k tomu, že za nejpravděpodobnější považuji, že tyto potíže máte od kolenních kloubů, navrhuji nejprve navštívit ortopeda. Dle výsledku jeho vyšetření bych pak postupoval dále.
Velká rosolovitá bambule kolem lýtka
Pohlaví nezadáno, 78 let, Znojmo
2018-12-10 16:26
Dobrý den, mám dotaz ohledně babičky. Poslední rok se ji hodně zhoršily nohy. Jednu má teď obvázanou a bere jakési léky od bolesti, co ji dali - prý dali, prý má zánět v noze. Ale nějak se mi to nezdá. Otok má kolem kotníku, v podstatě už to má spíš jako velkou (na pohmat rosolovitou) bambuli, kde není už rozeznatelný kotník. Má 78 let a angínu pektoris. Čím to může být? Měla by podstoupit nějakou operaci nebo podrobnější vyšetření? Děkuji.
MUDr. Josef Rotnágl
2018-12-10 16:26
Dobrý den. Podle toho, co píšete, bohužel nemohu zjistit, o jaký problém se jedná a tím pádem ani, jak ho léčit. Navrhuji proto provedení ultrazvukového vyšetření cévního systému v rámci cévní ambulance a dle výsledku pak nasadit adekvátní léčbu nebo zvolit další doplňující vyšetření. Zatím bych navrhovat babičce nohu bandážovat elastickým obinadlem, co by bylo dobře, aby Vám ukázala sestřička jejího ošetřujícího lékaře, ukládat končetinu do vyvýšené polohy a bylo by vhodné cvičení uvedené končetiny formou propínání lýtkových svalů.
Souvislost mezi astmatem a oteklými nohy
Pohlaví nezadáno, 24 let, Praha
2018-03-03 19:51
Dobrý den, chci se zeptat. Mám hypotenzi a oteklé nohy, resp. od kolenou dolů. Léčím se s astmatem. Může to mít souvislost, popřípadě jakou? Děkuji, s pozdravem Linda.
MUDr. Stanislav Šárník
2018-03-03 19:51
Dobrý den. Ano, otoky DKK mohou být způsobeny astmatem. Děkuji za dotaz.
Bolest nohou při delším stání
Pohlaví nezadáno, 57 let, Kroměříž
2017-09-29 08:45
Dobrý den. Při delším stání, převážně když vařím, mě bolí nohy. Začne to dole, nárt, kotníky a pokračuje nahoru ke kolenům a následně začne bolet až hlava. Lékař mi řekl, že mám u toho přešlapovat, nepomáhá to. Mezitím třeba také chodím po celém bytě, úplně nestojím jak přimražená. Když chodím nebo jezdím na kole, nohy nebolí. Jsem 20 let po transplantaci jater. Můžete mi, prosím, říct, čím by to mohlo být? Děkuji a přeji hezký den.
MUDr. Stanislav Šárník
2017-09-29 08:45
Dobrý den. Potíže by mohly být například od artrosy v kolenních kloubech. Asi bych začal vyšetřením kolen u ortopeda. Dále dle jeho doporučení event. bych doplnil cévní vyšetření dolních končetin. Děkuji za dotaz.
Unavené nohy po práci i po fotbale
Muž, 39 let, Kladno
2017-07-28 15:09
Dobrý den, pracuji už 22 let na směny a hraji od 6 let fotbal, poslední dva roky mám velmi těžké unavené nohy, nejhorší jsou lýtka na obou nohách. V práci jsem celý den na nohou, když jdu z práce, tak sotva můžu jít, jak mám těžké nohy, na fotbale pak se nemůžu pořádně rozběhnout. U doktora jsem ještě nikde nebyl, akorát jsem zkusil studenou sprchu po práci, ale po nějaké době se to vrátilo. Můžete mi, prosím, poradit, co s tím dělat, moc děkuji, Martin
MUDr. Stanislav Šárník
2017-07-28 15:09
Dobrý den. Potíže asi nebudou od cév, spíše vertebrogenní od zad. Ale klidně bych si nechal vyšetřit cévy u specialisty, nejlépe angiologa, pro jistotu, děkuji za dotaz.
Unavená a těžká lýtka
Muž, 25 let, Nové Strašecí
2017-06-12 14:16
Dobrý den, měl bych prosbu, už cca 6 měsíců mám stále těžká lýtka a přetrvává mi v nich únava. Byl jsem u fyzioterapeuta, který mě poslal na vyšetření k obvodnímu lékaři, ale krevní testy vyšly v pořádku. Není to bolest nesnesitelná, ale mám pocit, že jsem unavený a spíše mě to deptá psychicky. Je mi ale divné, že například při sportu (fotbal, jízda na kole) mně nohy nebolí a unavený se necítím. Děkuji moc za odpověď. S pozdravem.
MUDr. Josef Rotnágl
2017-06-12 14:16
Dobrý den. Na základě krevních testů /D dimerů/, se dá usuzovat na přítomnost žilní trombozy, ale ne na funkční stav cévního systému. Vaše potíže by mohly ukazovat na přítomnost žilní nedostatečnosti, ale k nějakému závěru by se muselo doplnit cévní vyšetření na specializované ambulanci, které bych Vám doporučil podstoupit.
Pnutí, bolest a ztuhlost lýtek po trombóze
Pohlaví nezadáno, 37 let, Plzeň
2017-05-18 22:58
Dobrý den, moc prosím o radu. Asi dva roky mám problémy s pocity těžkých nohou, tuhnutím lýtek atd. Teprve vloni v létě mi až po návštěvě asi třetího cévního lékaře byla diagnostikovaná trombóza v levém lýtku. Léčbou se rozpustila, ale neuvěřitelné pnutí lýtek, ztuhlost až bolest zůstává, zejména v noze po tromboze. Snažím se hodně chodit, nosím punčochy, mažu lioton, studené sprchy. S blížícím létem se potíže stupňují, od trombózy je to už skoro rok. Leidena ani jiné mutace nemám. Jsem nešťastná, když pominu to, že musím neustále nosit nevzhledné punčochy, nedokážu si představit dovolenou s koupáním, nedej bože opalováním, turistikou krom roviny. Lékař i krom Detralexu a punčoch nic nedoporučil, neporadil, nevím už, co dělat, mohla by pomoci nějaká neinvazivní operace - klidně bych si ji zaplatila, jen kdyby byla šance na zlepšení. Moc děkuji za jakoukoliv radu.
MUDr. Josef Rotnágl
2017-05-18 22:58
Dobrý den. Vzhledem k oboustranným potížím bych jako jejich příčinu neviděl trombozu jako pravděpodobnou. Chápu, že potíže jsou značně intenzivní, ale abych se mohl vyjádřit k jejich příčině a možnostem řešení, musel bych vidět nález z ultrazvuku a případně i další nálezy a zeptat se Vás na podstatné věci. Nejspíš ze všeho bych navrhoval cévní vyšetření na dobré cévní ambulanci, kde zároveň provádějí ultrazvukové, případně pletysmografické vyšetření žilního systému, a která se zabývá diagnostikou a případně i řešením žilního onemocnění, které je dle Vašeho popisu pravděpodobnou příčinou Vašich potíží.
Nohy jako kámen při tréninku
Pohlaví nezadáno, Věk neuveden, Mnichovo Hradiště
2017-05-15 13:32
Dobrý den. Cvičím - provozuji amatérskou gymnastiku a cheealading. Ob den se protahuji, někdy i každý den a to pečlivě min. 25 minut + cviky - provazy, roštěp, placku, stojku, araby, hvězdy. A mám takový větší problém. Normálně když sedím, vstávám, běhám - tak je vše v pohodě. Ale když chci udělat roštěp nebo si protáhnout nohy o zeď, tak je mám strašně tvrdé, ale spíš jenom kyčle. A kvůli tomu už neudělám pořádný roštěp, protože ty nohy jsou jako kámen a to i když vykopávám nohy k hlavě, k zádům, tak je nedostanu tam, kde jsem je měla před 2 měsíci. Nejde to a to samé trochu záda, ale nebolí mě to tak. Já vážně nevím, poradíte? Děkuji.
MUDr. Josef Rotnágl
2017-05-15 13:32
Dobrý den. Ty nohy jako kámen, to může být důsledek přetrénovanosti a přetažení organismu. Já se těmito záležitostmi nezabývám, spíše se to týká sportovního lékařství, ale nepodceňoval bych tyto signály, protože organismus tím dává najevo, že už nemůže a potřebuje si odpočinout. Není to nemoc. Navrhuji spojit se se zkušeným trenérem nebo ještě lépe fyzioterapeutem a s ním to konzultovat.
Pálivá, horká chodidla
Pohlaví nezadáno, 68 let, Praha
2017-03-24 20:23
Dobrý den, trpím již roky (přes 10 let) pálivými, horkými chodidly, ani ne zvnějšku, hlavně vnitřně, nateklé ani bolavé nejsou. Chodím i v zimě jen naboso v lehkých botách, přesto je tento pocit často až k nevydržení. Lékaři byli - nejdříve neurolog, kde jsem brala přes rok léky (bohužel ale nulové zlepšení), díky jejichž vedlejším účinkům se mi tak rozmnožily bílé krvinky, že jsem léky musela přestat brát. Po čase se praktickému lékaři zdálo, že by toto mohla způsobovat štítná žláza, brala jsem tedy hormony. Po těch též velké vedlejší účinky (třebaže jsem brala jen malou dávku)- obrovský tlak do hlavy, silné bušení srdce s pocitem přicházejícího infarktu, neustále vařící rudý obličej atd., takže mi léky též byly odebrány. Od té doby vše s doktory utichlo, nohy mě ovšem pálí i nadále a nikdo mi, bohužel, nedokáže říct, z čeho a proč tomu tak je.
MUDr. Josef Rotnágl
2017-03-24 20:23
Dobrý den. Jako cévaře by mě zajímalo, zda nemáte postižení žilního systému, takzvanou insuficienci, která by Vaše potíže mohla vysvětlit. Proto bych navrhoval provést cévní vyšetření nohou.
Prudká bolest v lýtku - kam se obrátit?
Pohlaví nezadáno, 69 let, Praha
2017-03-05 12:43
Dobrý den, před týdnem mě začalo prudce bolet v lýtku, těsně pod kolenem, pak to na chvíli přestalo, ale bolesti se nijak nemůžu zbavit, beru 2x detralex, stahovací punčochu, stále mám pocit, že noha bolí, občas tam dloubne, mravenčí, budím se v noci, měla jsem v druhé noze trombózu a trpím slabou cukrovkou, jsem na dietě. Byla jsem na interně, paní doktorka po prohmatání lýtka usoudila, že to nic není a nemám si diagnostikovat sama, čemu nerozumím. Kam se obrátit co nejdříve? Děkuji Marie
MUDr. Stanislav Šárník
2017-03-05 12:43
Dobrý den. V Praze nejlépe ve VFN na Karlově náměstí. Zde je klinika a ambulance angiologie, tak nejlépe tam. Děkuji za dotaz.
Začátek 1 2 3 4 Další Konec